Informacja art. 124d Prawa bankowego

Szanowni Państwo,

Drodzy Klienci,

Uprzejmie informujemy, że dwa działające na rynku lokalnym Banki: Bank Spółdzielczy
w Iłowej oraz Bank Spółdzielczy w Trzebielu, postanowiły połączyć siły, tworząc jednolity prężny podmiot finansowy. Odpowiednie uchwały, potwierdzające połączenie, zostały już podjęte przez udziałowców obydwu Banków. Połączenie Banków zostało zaplanowane na dzień 31 lipca 2021 r.

Ta strategiczna decyzja sprawi, iż stworzony zostanie solidny i o większych możliwościach działania Bank Spółdzielczy w Iłowej. Gwarantuje to potencjał posiadany przez obydwa Banki. Fachowa kadra, interesujący pakiet oferowanych usług i produktów oraz zastosowane innowacyjne rozwiązania techniczne zapewnią, że na lokalnym rynku bankowym Bank będzie mógł efektywniej wykonywać swoją działalność. Celem połączenia jest przede wszystkim spełnienie Państwa oczekiwań, dotyczących różnych proponowanych produktów bankowych oraz zapewnienie usług na najwyższym poziomie.

Pragniemy podkreślić i zapewnić, iż cały proces łączenia Banków pozostanie nieodczuwalny dla Państwa i w żaden sposób nie będzie wpływał na wzajemne relacje. Dołożymy wszelkich starań, by wszystkie działania konsolidacyjne postępowały systematycznie i bez żadnych perturbacji.

Niniejsza informacja spełnia warunki zawiadomienia o zamierzonym połączeniu Banków
w rozumieniu art. 124d ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku Prawo bankowe.

Jesteśmy przekonani, że podjęta decyzja to bardzo dobre rozwiązanie, które da Państwu poczucie jeszcze większej stabilizacji i umożliwi uzyskanie wymiernych korzyści. Połączone Banki dysponować będę większymi zasobami finansowymi, sprawną organizacją, wyspecjalizowanym zespołem i najlepszymi rozwiązaniami technicznymi. Dzięki temu będziemy mogli Państwu zaoferować bogatszą paletę propozycji, z której będzie można wybierać w zależności od swoich potrzeb.

Zarząd

Banku Spółdzielczego w Iłowej